«طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه (سربازان) نیروهای مسلح» در سومین «کنفرانس حکمرانی و سیاست‌گذاری عمومی» موفق به دریافت جایزه «اندیشه ورزی و سیاست سازی» شد.

تاریخ : 1398/10/28

تعداد بازدید : 269

0 امتیاز از 0 رای

این کنفرانس که ۲۵ و ۲۶ دی‌ماه با محوریت«گذار به نسل جدید حکمرانی» در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا سیما برگزار شد

این کنفرانس که ۲۵ و ۲۶ دی‌ماه با محوریت«گذار به نسل جدید حکمرانی» در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا سیما برگزار شد، طی اقدامی با عنوان «جایزه اندیشه‌ورزی و سیاست سازی» اقدام به شناسایی برترین پژوهش‌ها و اقدامات اندیشکده‌ها و مؤسسات سیاست‌پژوهی کشور نمود که در این میان پروژه «تدوین طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه (سربازان) نیروهای مسلح» که در نتیجه همکاری مشترک میان قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه و پژوهشکده مطالعات فناوری به‌عنوان متولی اتاق فکر و اقدام سربازماهر پیگیری می‌شود؛ از بین ۵۰ طرح ارسالی به‌عنوان ۵ طرح برگزیده از سوی هیئت‌داوران انتخاب و موردتقدیر قرار گرفت. نظر به پیشنهاد اولیه این طرح از سوی پژوهشکده مطالعات فناوری اتاق فکر و اقدام سرباز ماهر در این پژوهشکده مسئولیت پژوهش، اندیشه ورزی و تصمیم سازی در خصوص اهداف و برنامه‌های ذیل طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح را بر عهده دارد. به نقل از وب‌سایت کنفرانس، هدف از اهدای این جایزه معرفی نمونه‌ها و الگوهای موفق فعالیت‌های اندیشکده‌ای در کشور و ارائه تصویری از توانمندی، پویایی و اثرگذاری اندیشکده‌های کشور در جهت هم‌افزایی بیشتر این مجموعه‌ها با یکدیگر بوده است.
«کنفرانس حکمرانی و سیاست‌گذاری عمومی» باهدف گردهمایی و تعامل محققان و سیاست‌گذاران حول موضوعات اساسی حکمرانی و سیاست‌گذاری عمومی نظیر الگوهای حکمرانی و تنظیم‌گری، معضلات اقتصاد ایران، حکمرانی در عصر دیجیتال، نظام حقوقی- قضایی، نظام تقنین، نظام انتخابات و تعامل مردم با حاکمیت، مباحث توسعه‌ای، حوزه بین‌الملل و چالش‌های مرتبط بافرهنگ و جامعه و مسائل زیست‌محیطی، سالانه برگزار می‌شود. در این رویداد جدیدترین مسائل، روندها، ابتکارات و همچنین چالش‌ها و راهکارها در هر یک از حوزه‌ها در کنار آخرین اثربخشی‌های سیاستی موردبررسی قرار می‌گیرد.

 

نظر شما