امضای قرارداد همکاری مشترک پژوهشکده مطالعات فناوری با دانشگاه آزاد اسلامی در راستای توسعه اقتصادی-اجتماعی استان هرمزگان

تاریخ : 1398/09/10

تعداد بازدید : 164

0 امتیاز از 0 رای

این تفاهم نامه روز یکشنبه 10 آذرماه با حضور ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی،دکتر محمد مهدی طهرانچی، برگزار و به امضای روسای محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و پژوهشکده مطالعات فناوری رسید.

این قرارداد همکاری به‌منظور افزایش نقش و مشارکت اقتصادی واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد در استان، امضا گردید. بر اساس مفاد این قرارداد پژوهشکده مطالعات فناوری به‌واسطه پشتوانه پژوهشی، تجربی و تخصصی که در این حوزه دارا می باشد، نقش اتاق فکر دانشگاه آزاد اسلامی در جهت گذار از دانشگاه‌های نسل اول و دوم به دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم را ایفا می‌ نماید.

استان هرمزگان با داشتن بیش از 1000 کیلومتر نواحی ساحلی از ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه های متعدد برخوردار است که با برنامه‌ریزی و استفاده از این ظرفیت‌های بالقوه علاوه بر اینکه می‌تواند منجر به توسعه استان و به‌تبع کشور شود، می‌تواند نقش بسزایی در بهبود اشتغال میان جوانان استان داشته باشد. بر این اساس در پروژه همکاری مشترک پژوهشکده مطالعات فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی، تلاش می‌شود تا با بازنگری مدل کسب‌وکار دانشگاه آزاد در استان و ارائه سازوکارهایی به‌منظور افزایش مشارکت اقتصادی دانشگاه در زنجیره‌های ارزش مناطق سه‌گانه استان (ناحیه ساحلی، ناحیه مرکزی و ناحیه حاشیه‌ای) ضمن تحقق برنامه‌های توسعه استان، خلق ارزش برای تمامی ذینفعان پروژه و به‌ویژه دانشگاه آزاد نیز صورت گیرد.

نظر شما